O firmě

Sitter s.r.o. > O firmě

Wilhelm Sitter a jeho sen

Bavorský podnikatel má za sebou dlouholetou zkušenost v zemědělském a ostatním podnikání i když v jiném rozsahu. V Bavorsku hospodaří sedláci od nepaměti, půdu mají rozdělenu a další dokoupit a rozšířit svůj „statek“ je téměř nemožné.

A najednou se nabízí půda ve vedlejší zemi, dokonce v zemi, kde se narodil a kterou dobře zná. Velké množství půdy ho fascinuje a tak se poohlíží po různých možnostech a naskýtá se mu šance zakoupit do začátku restituční podíl manželů Ježových na statku Valtrov u Lipenského jezera, v obci Horní Planá.

Tehdejší zákony ovšem nedovolovaly cizím státním příslušníkům zakoupit půdu a další nemovitosti, proto zakládá spolu s českým občanem Břetislavem Doležalem firmu SIDO, s.r.o. – Šumavská farma masného hovězího dobytka. Smlouva je sepsána 13.11.1991 a již od roku 1992 začíná hospodařit na dohodnutých 42 ha restitučních pozemků spolu s 25 ha lesa a s nemovitostí označené jako zemědělská usedlost, tzv.“zbytkový statek Valtrov“ č.p.51 a nemovitostí hospodářské budovy – ocelokolny. Současně začíná nakupovat i potřebný dobytek od statku Černá v Pošumaví i od restituentů a začínají i nutné stavební úpravy.

Dne 23. listopadu 1993 svou činnost firma Sido,s.r.o. a přejmenováním vzniká obchodní firma SITTER,s.r.o. se sídlem Valtrov, kde je statutárním orgánem pan Wilhelm Franz Sitter.

V dalším období si firma pronajímá od Pozemkového fondu a od restituentů 500 ha pozemků v oblasti Bližná v katastru obce Černá v Pošumaví.

ico_5_1.png

Sídlo firmy

Hlavní hospodářská budova nese ráz původně schwarzenberského statku, neboť těch je v současné době v jižních Čechách pouze šest. V průběhu let se se budova mění v plně funkční stavení, přibývají stáje, přístřešek pro mladý dobytek a další přilehlé hospodářské budovy a dílny.

DSC0413.jpg
ico_3_1.png

Odchov mladého dobytka

V roce 2005 společnost SITTER,s.r.o. koupila celý areál Zvonková od bývalého majitele Jana Wudyho. Za uplynulých 10 let došlo k podstatné změně na farmě Zvonková. Proběhly rozsáhlé rekonstrukce na dvou stájích pro mladý dobytek a dvou silážních žlabů. V průběhu let se neustále modernizuje, na střechách odchoven se blýskají fotovoltaické panely, které snižují náklady na provoz.

DSC1155.jpg
ico_3.png

Odchov masného skotu

Chov masného skotu, čili krav bez tržní produkce mléka je vlastně takovým systémem produkce jatečného skotu, při kterém dochází k efektivnímu využití trvalých travních porostů. V případě firmy SITTER,s.r.o., která je navíc ekologicky zaměřená, jsou rozsáhlé porosty TTP udržovány v přirozeném a kulturním stavu a zároveň je spásání nejlevnější formou sklizně.

DSC2524.jpg
ico_4.png

Moderní technika

Hospodaření na statku v Riedelsbachu pomohlo rozjet Valtrov především v oblasti mechanizace. Stroje, jako řezačky, sekačky, lisy, vleky a další. Nyní firma disponuje tou nejmodernější technikou, která se stará o živočišnou výrobu v oblasti, přepravu dobytka apod.

DSC0505.jpg
ico_5.png

Šumavská příroda

Zvířata chovaná v pastevním systému na farmě Sitter jsou v harmonii s prostředím a jejich růst je celkově vyrovnaný. Prostředí, ve kterém zvířata žijí, ačkoli je na Šumavě méně příznivé, plemenům zde chovaným nečiní žádné potíže a neomezuje je. Jejich růst je přirozený, odpovídající dědičným předpokladům a zdravému vývoji“.

DSC0453.jpg

Současnost v číslech

ico_15.png

1077

Pozemků

ico_3.png

1570

Skotu

ico_14.png

30

Pomocné techniky

Kontakty

Hledáte cestu k nám, nebo prostě jen kontakt na nás, zde naleznete vše potřebné

Valtrov 41, Bližší Lhota, 384 51, Horní Planá

+420 604 282 648, +420 606 862 139

hedvikapribylova@seznam.cz

Zanechte nám vzkaz

Máte k nám nějaký dotaz a nechce se Vám přímo volat, využijte náš kontaktní formulář

[contact-form-7 id="481" title="Main contact form"]